Založ si blog

Fiasko celoplošného testovania! Už je toho dosť!

Atómová zbraň proti koronavírusu zlyhala! Všetky celoplošné testovania, urobené doposiaľ na Slovensku, sa ukazujú byť neúčinné a neprinášajúce takmer nijaké výsledky. Keby sme ich totiž vôbec neboli robili, boli by sme v súčasnosti presne v takej istej situácii, v akej sa nachádzame dnes. V presne takej istej situácii, v akej je napríklad susedné Česko, kde sa nijaké celoplošné testovania nerobili. A čím viac sa testuje, tým je situácia horšia.

Takáto je žiaľ realita! Blamáži nekonečných celoplošných testovaní a zbytočnému šaškovaniu celého národa sa však dalo vyhnúť, keby boli vypočuté hlasy odborníkov. A odborníci zo Slovenskej lekárskej komory boli od samého začiatku, a stále sú, proti celoplošnému testovaniu takým spôsobom, ako je robené na Slovensku. Celé toto testovanie je len neodbornou, osobnou, a až patologickou iniciatívou jediného človeka, ignorujúceho všetky nesúhlasné stanoviská odbornej verejnosti.

Táto jeho iniciatíva však zlyhala a vôbec nepriniesla očakávané výsledky, pretože namiesto sľubovanej slobody nám prináša čoraz väčšiu neslobodu. Toto vyšinuté testovanie, teraz najnovšie už so sedem dňovým intervalom, bolo napadnuté mimovládnou organizáciou s názvom Inštitút ľudských práv. Inštitút ľudských práv pripravuje ústavnú sťažnosť a začal tiež komunikovať s Európskym súdom pre ľudské práva. Je totiž toho názoru, že nariadenia vlády sú v rozpore ako so zdravým rozumom, tak aj s Ústavou SR, a sú prejavom svojvôle.

Boli premrhané obrovské finančné prostriedky takmer s nulovým výsledkom, pretože ako už bolo spomenuté, s týmto testovaním, ako aj bez neho by sme boli v súčasnosti presne tam, kde sme dnes. Z neefektívnych a zbytočných plošných testovaní mala snáď najväčší prospech už nechválne známa, malá trnavská firma premiérovho kamaráta, ktorá na obstarávaní testov pre štát veľmi dobre zarobila a stále zarába.

V rozhlase som napríklad zachytil informáciu, že susedné Rakúsko sprísňuje kontrolu na hraniciach so Slovenskom, pretože Slovensko sa preň stáva nebezpečnou krajinou. Táto skutočnosť je absolútnym paradoxom, pretože Slovensko, ktoré už nekonečne krát plošne testovalo celé svoje obyvateľstvo, sa stáva nebezpečnou krajinou pre Rakúsko, ktoré plošné testovania takéhoto štýlu vôbec nerobilo.

Rakúsko síce robilo nejaké plošné testovania, ale len pre určité regióny tak, ako to aj u nás odporúčali odborníci. Napríklad pre oblasť Tirolska, alebo Viedne. A pozor! Tieto testovania boli vždy na dobrovoľnej báze! Kto teda chcel šiel a kto nechcel nešiel. Kto však šiel, nedostal žiaden certifikát a s ním právo na slobodu. A kto nešiel, nebol zavretý na dva týždne do karantény. Rakúsko neporušilo slobodu a právo na slobodné rozhodovanie vlastných občanov, zatiaľ čo slovenská vláda toto právo vlastného národa surovo, až primitívne pošliapala. A stále ho pošliapava, pretože v tomto trende neustále pokračuje. Bez negatívneho testu nie je možné ísť do práce, dať deti do školy, ísť k lekárovi, ísť na poštu, alebo do banky. A teraz najnovšie dokonca ani cestovať vlakom, autobusom, či mestskou dopravou.

Vláda nariadila zamestnávateľom, aby každých sedem dní vyžadovali od svojich zamestnancov negatívny test. Zamestnávatelia sa vo verejnoprávnom rozhlase vyjadrili, že oni nie sú proti testovaniu, ale odporučili, že nech sa deje na čisto dobrovoľnej báze tak, ako je tomu všade inde vo svete.

Čítate dobre! Tak ako je tomu všade inde vo svete! To znamená, že vládne vydieranie negatívnymi testami, rovnajúce sa apartheidu, funguje takýmto spôsobom jedine na Slovensku! Jedine na Slovensku sme sa v tomto smere prepadli do polofašistickej covid totality, pretože jedine Slováci dovolia súčasnej vláde so sebou robiť to, čo by si iné národy voči sebe dovoliť nedali. A ani nedajú, pretože taká covid diktatúra, aká nastáva na Slovensku, nemá vo svete obdobu!

A už vyššie spomínaný, neuveriteľný paradox spočíva v tom, že táto neúnosná vládna totalita neprináša vôbec nijaké výsledky, pretože krajina ako je Rakúsko, rešpektujúca právo slobodného rozhodovania vlastného obyvateľstva, začína blokovať svoje hranice pred Slovenskom, ktorého vláda vydiera vlastné obyvateľstvo neustálou účasťou na povinných testovaniach, ako i povinným preukazovaním sa negatívnym certifikátom takmer na každom kroku.

A predsa je krajina slobody akou je Rakúsko na tom oveľa lepšie, ako krajina covid teroru a covid totality, akou je Slovensko! A predsa si krajina slobody musí chrániť svoje hranice pred pred krajinou neslobody, kde sa ukazuje, že všetky tie základné ľudské práva popierajúce testovania aj tak neprinášajú želané výsledky, a my sme teraz presne tam, kde by sme boli, aj keby sme ich vôbec nerobili.

Toto sú skutočnosti, ktoré by si mali Slováci uvedomiť a voči ktorým by sa mali postaviť, pretože dovtedy, kým budú ako poslušné ovce chodiť na nezmyselné testovania, dovtedy ich budú ako ovce testovať. Slováci by mali konečne pochopiť, že tieto testovania nie sú v skutočnosti ničím iným, len osobnou utkvelou predstavou jedného človeka, kŕčovito presadzovanou i napriek odmietavému stanovisku odbornej verejnosti.

Všade vo svete musia vlády v boji proti pandémii robiť rôzne nepopulárne opatrenia. Na Slovensku však pod rúškom boja proti pandémii vzniká nová totalita, s fašizujúcimi prvkami apartheidu, segregácie a bezohľadného vydierania obyvateľstva. A každý z nás má dve možnosti. Buď sa stane poslušným koliečkom, zabezpečujúcim plynulý chod stroja tejto obludnej a zvrátenej totalitnej mašinérie, alebo sa naopak stane zrnkom piesku, ktoré bude spôsobovať jej zadrhávanie, až ju napokon zastaví. Zastaví ju ako nezmysel a ako zbytočnosť, pretože sa ukazuje, žiadne surové represálie na koronavírus neplatia! Ba práve naopak! Tam, kde je oveľa viacej slobody a úcty k človeku a k jeho právam, tam sa i v boji proti koronavírusu darí oveľa lepšie. Viď spomínané Rakúsko.

Vrchnosť, či už svetská alebo cirkevná, ktorá nečiní dobro, nehovorí pravdu a zotročuje ľud sa nemá poslúchať!“

Ján Hus

Starosta z Dvorov nad Žitavou vypovedal poslušnosť súčasnej vláde:

https://www.hlavnespravy.sk/starosta-z-dvorov-nad-zitavou-vypovedal-poslusnost-sucasnej-vlade/2426298

Nepoškvrnené počatie Krista! Ako to bolo naozaj? 2

02.12.2022

V rozhlasovom vysielaní v predvianočnom období dostávajú často priestor mnohí predstavitelia rôznych cirkví a vierovyznaní. V jednom z takýchto vstupov položila poslucháčka telefonicky otázku prítomnému kňazovi, ako by vysvetlil účinkovanie Ducha pri Ježišovom počatí. Dotyčný povedal, že k vyčerpávajúcej odpovedi by bol potrebný obsiahly a komplikovaný teologický [...]

Pozor! Možno už horí zápalná šnúra!

28.11.2022

Tento text je odpoveďou všetkým posmievačom, pochybovačom, ale aj všetkým úprimne sa pýtajúcim na otázku, prečo nie je vidieť nijaké vonkajšie znaky toho, že Svetlo zvíťazí? Že naša zem je obklopená armádou Svetla, čo znamená blízke víťazstvo Božej Vôle. Ako je možné, že nič z toho fyzicky nevidíme? Odpoveď je jednoduchá. Pretože sa to stane náhle, zvečera [...]

Nepoškvrnené počatie Krista! Ako to bolo naozaj?

18.11.2022

Čo znamená pojem dokonalosť? Dokonalosť je absolútny vrchol všetkého. Je to maximum toho, čo je vôbec možné dosiahnuť. Je to niečo absolútne dokonalé, nad čo už nie je nič iného. To, čo je dokonalé nemožno už nijakým spôsobom meniť, ani vylepšovať, pretože dokonalosťou bol jednoducho dosiahnutý vrchol, nad ktorý niet. S plne adekvátnym opodstatnením možno slovo [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 585
Celková čítanosť: 1564530x
Priemerná čítanosť článkov: 2674x

Autor blogu

Kategórie